Jajka z cekinów, zdobione brokatem i koralikami

Świąteczne jajka nie muszą być, co roku takie same. Istnieje wiele sposobów na ich dekorowanie: począwszy od jaj barwionych naturalnie skończywszy na wykorzystaniu schematów przedstawiających pisanki dziergane na szydełku. Pośród wielu pomysłowych metod na przygotowanie zdobnych jaj wielkanocnych znaleźć można typowe pisanki na śniadanie wielkanocne jak też dekoracyjne jajka z cekinów, koralików i oprószone brokatem. Materiały potrzebne do ręcznego zdobienia i wykonywania jajek są do kupienia w pasmanteriach i sklepach papierniczych.

Ta ostatnia propozycja to bardzo dobre miejsce by wybrać tworzywo dla jajek z papieru. Być może dla wielu osób temat zdobienia pisanek na Wielkanoc jest obcy. Zatem jest to najlepszy czas by bliżej przyjrzeć się sposobom ich tworzenia. To dużo przyjemności dla całej rodziny a dekoracje takie mogą posłużyć do przyozdobienia własnego domu jak i na prezent. Jajka wykonane ręcznie na szydełku czy też z wykorzystaniem barwnej tasiemki można przechowywać i wykorzystać za rok na Wielkanoc.

Jak zrobić jajko zdobne w cekiny? To bardzo proste a sama ozdoba efektowna, bowiem taka pisanka jest widoczna z daleka i pięknie połyskująca. Potrzeba do tego jajka uformowanego ze styropianu. Cekiny do samodzielnego wykonania takiej pisanki dekoracyjnej mogą być rozmaitej wielkości i kształtu. Ponadto potrzeba dużej ilości szpilek z odpowiednio dużymi główkami do przytwierdzania cekinów.

Równie dobrze można je przykleić układając w dowolny, barwny motyw. A co jeśli podobają się nam jajka zdobne w koraliki? Czy obawiać się trudności wykonanie? Raczej nie. Zaopatrzyć się trzeba tylko w niezbędny materiał w postaci różnobarwnych drobnych koralików, nitki lub żyłki. Zdobić można jajka plastikowe i wydmuszki z jaj naturalnych. Odpowiedzią na brak pomysłów jak dekorować pisanki do koszyczka jest brokat.

Do tego celu wystarczy zwykły klej biurowy i rzecz jasna materiał zdobniczy. Najodpowiedniejszy jest klej w sztyfcie, którym rysujemy dowolne kształty a następnie oprószamy je brokatem. Własnoręcznie zdobić można jajka sztuczne ze styropianu, prawdziwe ugotowane na twardo lub wydmuszki. Będą one ciekawą ozdobą do stroików wielkanocnych i na stoły w czasie rodzinnego świętowania.