Wzory jajek robionych na szydełku i haftowanych

Co roku malowanie pisanek to w większości polskich domów idealne zajęcie dla dzieci. Świetna zabawa dla milusińskich a przy tym możemy być pewni, że każde jajko będzie inne i oryginalne. Oczywiście tradycyjne pisanki, rzecz ważna. Powinny znaleźć się w koszyczku, który wraz z innymi produktami spożywczymi poświęcimy w kościele. Klasyczne sposoby ich zdobienia wszystkim są znane. Zrobimy pisanki ekologicznie barwione przy pomocy łupin cebuli albo też wykorzystamy gotowe zestawy do barwienia jaj, jakie znaleźć można przed świętami w każdym sklepie.

Wszystko, to przedstawia się bardzo kolorowo, ale nie tylko takie jajka pojawiają się na wielkanocnych stołach. Popularność zdobywają jajka robione na szydełku. Cuda po prostu. Aż trudno uwierzyć, że można je wyczarować tylko przy pomocy nici kordonka i zwykłego szydełka. Szydełkowanie to przyjemna forma hobby, pozwalająca się odprężyć a przy okazji stworzyć coś fajnego. Nie da się ukryć, że ozdoby na szydełku wykonane cieszą się sporym zainteresowaniem. Podobnie jest z wzorami do ich wykonania. Motywów, jest sporo, znaleźć je można na blogach internetowych jak i czasopismach z ręcznymi robótkami.

Wykonanie jajka krok, po kroku, nie będzie trudne, jeśli skorzystamy z gotowego schematu. Wiele z nich opiera się na prostych wzorach. Dla kogoś komu szydełko nie jest obce, z pewnością będzie to świetna zabawa, tym bardziej, że każda wykonana w taki sposób pisanka może być w innym kolorze.

Ozdobą stołu, która zachwyci domowników i gości świątecznych będzie koszyczek wykonany na szydełku. Takie dekoracje sprawiają wrażenie misternych, wręcz niemożliwych do wykonania. Cały sekret jednak tkwi nie tyle w samym wykonaniu, co umiejętnym usztywnieniu robótki przy pomocy odrobiny krochmalu. Wielkanocne cuda ręcznie przygotowane to bardzo dobry pomysł na wprowadzenie świątecznej atmosfery we własnym domu jak też na prezent. Można też wykonywać koszulki na jajka i wykorzystywać je do przyozdobienia pisanek do święconki.

Piękne frywolitkowe jajka, prezentują się okazale, ale ich wykonanie nie nastręcza ogromnych trudności. Wystarczy odrobina chęci i dryg do ozdób hand made. Możliwości, jakie dają robótki ręczne to nieskończona ilość schematów prezentujących jajka haftowane, z wykorzystaniem haftu matematycznego i krzyżykowego oraz wielu innych.